Ciasto mocno kawowe

Papryka faszerowana bakłażanem


Rozpoczynam urlop od przygotowania faszerowanych papryk. Wakacyjne smaki późnego lata mają dla mnie zapach pachnących pomidorów, dojrzałych papryk i mojego ulubionego bakłażana. Zauważyłam, ku swojemu zdziwieniu, że jem stosunkowo niewiele mięsa. Nie przepadam ostatnio za wędlinami, nie objadam się kotletami, nie wciągam żeberek i karkówek i tam mi chyba lepiej. Z grilla mogę zjeść ewentualnie kurczaka i rybę. Za resztę dziękuję. Szkoda, że zimą nie ma takiej obfitości warzyw...

Papryka faszerowana bakłażanem
6 czerwonych papryk
1 średni bakłażan
2 średnie pomidory
1/2 szklanki posiekanych oliwek
3 łyżki odsączonych zielonych kaparów
2 ząbki czosnku
3 łyżki posiekanej natki pietruszki
1/3 szklanki bułki tartej
1/3 szklanki oliwy
pieprz

Bakłażany kroimy w kostkę, solimy i odstawiamy do odsączenia na durszlaku na ok. 1/2 godziny. Sparzone pomidory obieramy ze skórki, kroimy na ćwiartki i pozbawiamy pestek. Papryki myjemy, wycinamy z nich gniazda nasienne i białe błonki. Opłukujemy kostki bakłażana z soli, osuszamy papierowym ręcznikiem.
Nagrzewamy piekarnik do 220 stopni Celsjusza.
Na dużej patelni podgrzewamy oliwę, wrzucamy pokrojonego bakłażana i smażymy aż zmięknie. Dodajemy posiekane pomidory, oliwki i kapary, starty czosnek, pietruszkę, dodajemy pieprzu do smaku. Dusimy ok. 5 minut. Dodajemy bułkę tartą i zdejmujemy patelnię z ognia, mieszamy.
Żaroodporne naczynie natłuszczamy, napełniamy papryki farszem i ustawiamy w naczyniu. Posypujemy każdą łyżeczką bułki tartej, skrapiamy oliwą. Podlewamy 3/4 szklanki osolonej wody. Pieczemy aż będą miękkie i lekko przyrumieni się farsz.

Faszerujemy 2014!

Komentarze

  1. mniam! zarówno bakłażan jak i papryka są pyyyszne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się, a dodatek kaparów sprawia, że to danie ma wyjątkowo ciekawy smak. Polecam!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz